Gumlet Image Styles And Formatters (1.0.2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Remove
pt: Remover

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Update
pt: Atualizar

en: Create
pt: Criar

en: Original image
pt: Imagem original

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Fill color
pt: Cor de preenchimento

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada

en: Configure Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagem

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
pt: Atualmente não existem estilos. <a href=":url"> Adicionar um novo</a>.
