Gesso USWDS (5.1.4) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: optional
id: opsional

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Size
id: Ukuran

en: Help
id: Bantuan

en: Back to Top
id: Kembali ke atas

en: Year
id: Tahun

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Last
id: Terakhir

en: Close
id: Tutup

en: First
id: Pertama

en: Buttons
id: Tombol

en: Style
id: Gaya

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah
