Gesso USWDS (5.2.2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: optional
fa: اختیاری

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Size
fa: اندازه

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: منو

en: Year
fa: سال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Last
fa: آخرین

en: Close
fa: بستن

en: First
fa: اولین

en: Style
fa: سبک

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه
