Gesso USWDS (5.2.3) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Content
oc: Contengut

en: optional
oc: opcional

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Size
oc: Talha

en: Help
oc: Ajuda

en: Menu
oc: Menú

en: Year
oc: Annada

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Month
oc: Mes

en: Day
oc: Jorn

en: Last
oc: Darrièr

en: Close
oc: Tampar

en: First
oc: Primièr

en: Buttons
oc: Botons

en: Style
oc: Estil

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina
