Gesso USWDS (5.2.7) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: optional
da: valgfri

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Size
da: Størrelse

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Back to top
da: Tilbage til toppen

en: Year
da: År

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Month
da: Måned

en: Details
da: Detaljer

en: Day
da: Dag

en: Last
da: Sidste

en: Close
da: Luk

en: First
da: Første

en: Buttons
da: Knapper

en: Style
da: Typografi

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: active tab
da: aktiv fane

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
