Gesso USWDS (5.2.8) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Size
bn: সাইজ

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: Year
bn: বছর

en: Month
bn: মাস

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Day
bn: দিন

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
