Gesso USWDS (5.3.2) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Remove
hi: हटाएँ

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Year
hi: वर्ष

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Month
hi: माह

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Day
hi: दिन

en: Both
hi: दोनों

en: Last
hi: अंतिम

en: Down
hi: नीचे

en: Close
hi: बंद करे

en: First
hi: पहला

en: Buttons
hi: बटन

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Preface
hi: प्राक्कथन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Postscript
hi: अनुलेख
