Gesso USWDS (5.3.2) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Help
it: Aiuto

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Back to Top
it: Torna in cima

en: Year
it: Anno

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: Day
it: Giorno

en: Both
it: Entrambi

en: Last
it: Ultimo

en: Down
it: Giù

en: Close
it: Chiudi

en: First
it: Primo

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Icon Position
it: Posizione dell'icona

en: Selected:
it: Selezionato:

en: First page
it: Prima pagina
