Gesso USWDS (5.4.1) - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Content
eu: Edukia

en: Remove
eu: Ezabatu

en: optional
eu: aukerakoa

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Help
eu: Laguntza

en: Menu
eu: Menua

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: Year
eu: Urtea

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Month
eu: Hilabetea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Day
eu: Eguna

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Down
eu: Behera

en: Close
eu: Itxi

en: First
eu: Lehena

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Style
eu: Estiloa

en: Main navigation
eu: Nabigazio nagusia

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean
