Gesso USWDS (5.4.4) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Remove
pl: Usuń

en: optional
pl: opcjonalne

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Help
pl: Pomoc

en: Back to top
pl: Do góry

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Back to Top
pl: Powrót na górę

en: Year
pl: Rok

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Month
pl: Miesiąc

en: Details
pl: Szczegóły

en: Day
pl: Dzień

en: Both
pl: Oba

en: Last
pl: Ostatni

en: Down
pl: W dół

en: Close
pl: Zamknij

en: First
pl: Pierwszy

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Style
pl: Styl

en: Next page
pl: Następna strona

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: Secondary navigation
pl: Drugorzędna nawigacja

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Selected:
pl: Wybrano:

en: First page
pl: Pierwsza strona
