Gesso USWDS (5.4.4) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Remove
uk: Вилучити

en: optional
uk: необов'язково

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Help
uk: Довідка

en: Menu
uk: Меню

en: Back to top
uk: Нагору

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Back to Top
uk: Нагору

en: Year
uk: Рік

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Month
uk: Місяць

en: Details
uk: Подробиці

en: Day
uk: День

en: Both
uk: Все

en: Last
uk: Останній

en: Down
uk: Вниз

en: Close
uk: Закрити

en: First
uk: Перший

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Style
uk: Стиль

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Preface
uk: Передмова

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: External Links
uk: Зовнішні Посилання

en: (optional)
uk: (додатково)

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Project Title
uk: Заголовок проекту

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Subscribe to @title
uk: Підписка на @title

en: Secondary navigation
uk: Другорядна навіґація

en: A theme with that name already exists. The machine-readable name must be unique.
uk: Тема з такою назвою вже існує. Машинна назва має бути унікальною.

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Selected:
uk: Вибрано:

en: First page
uk: Перша сторінка
