Gutenberg (3.0.0) - en to bs translation catalogue (92 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Image size
bs: Veličina slike

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Pages
bs: Stranice

en: Reset to defaults
bs: Resetuj na defaultno

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Tags
bs: Tagovi

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Categories
bs: Kategorije

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Block settings
bs: Postavke blokova

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: Menu
bs: Meni

en: Text
bs: Tekst

en: Theme
bs: Tema

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Include
bs: Uključi

en: Exclude
bs: Isključi

en: All
bs: Sve

en: Year
bs: Godina

en: Block
bs: Blok

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Selected
bs: Odabrano

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Comment
bs: Komentar

en: Contains
bs: Sadrži

en: Normal
bs: Normalno

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Medium
bs: Srednje

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Code
bs: Kod

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Color
bs: Boja

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Filters
bs: Filteri

en: Order
bs: Poredak

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: block
bs: blok

en: English
bs: Engleski

en: Undo
bs: Povrati

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Posts
bs: Postovi

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Immediately
bs: Odmah

en: Convert
bs: Pretvori

en: Link color
bs: Boja linka

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: Apply
bs: Primjeni

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Publish
bs: Objavi

en: Number of comments
bs: Broj komentara

en: Comma
bs: Zarez

en: Edit link
bs: Izmjeni link
