Gutenberg (3.0.0) - en to he translation catalogue (240 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Image size
he: גודל התמונה

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Pages
he: עמודים

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: Status
he: סטטוס

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Read more
he: קראו עוד

en: More
he: עוד

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Categories
he: קטגוריות

en: Version
he: גירסה

en: File
he: קובץ

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Block settings
he: הגדרות בלוק

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Image settings
he: הגדרות תמונה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Insert
he: הוספה

en: Update
he: עדכון

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Schedule
he: תיזמון

en: Time
he: זמן

en: Add
he: הוספה

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Dimensions
he: מימדים

en: Menu
he: תפריט

en: Number of items
he: מספר פריטים

en: Add item
he: הוספת שורה בתפריט

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Layout
he: פריסה

en: Upload
he: העלאה

en: blog
he: בלוג

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Create
he: יצירה

en: Include
he: כלול

en: Exclude
he: לא לכלול

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Area
he: איזור

en: Block
he: בלוק

en: Add block
he: הוספת תיבה

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Site
he: אתר

en: Drupal
he: דרופל

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Selected
he: עיצוב נבחר

en: Custom
he: מותאם

en: Visibility
he: ניראות

en: Comment
he: תגובה

en: Term
he: סיווג

en: Contains
he: מכיל

en: Gallery
he: גלריה

en: Heading
he: כותרת

en: Normal
he: נורמלי

en: Gallery settings
he: הגדרות גלריה

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: download
he: הורדה

en: Media
he: מדיה

en: Month
he: חודש

en: Details
he: פרטים

en: Current
he: נוכחי

en: Terms
he: מונחים

en: Code
he: קוד

en: General
he: כללי

en: Day
he: יום

en: Table
he: טבלה

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Align
he: יישור

en: Loop
he: בלופ

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: Color
he: צבע

en: Appearance
he: מראה

en: Square
he: רבוע

en: Anonymous
he: אנונימי

en: List View
he: תצוגת רשימה

en: Does Not Contain
he: לא מכיל

en: Tools
he: כלים

en: Filters
he: מסננים

en: Order
he: סידור

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Pattern
he: פורמט

en: Close
he: סגירה

en: Notifications
he: הודעות

en: block
he: בלוק

en: English
he: אנגלית

en: Clear
he: ניקוי

en: Undo
he: ביטול

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Replace
he: החלפה

en: Delete menu
he: מחיקת תפריט

en: Font size
he: גודל גופן

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Posts
he: הודעות

en: Link label
he: תווית הקישור

en: Empty
he: ריק

en: Log out
he: יציאה

en: Immediately
he: מיידית

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Hours
he: שעות

en: White
he: לבן

en: Convert
he: המר

en: Video
he: וידאו

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Link color
he: צבע קישור

en: Duplicate
he: שכפול

en: Standard
he: רגיל

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: Document
he: מסמך

en: New
he: חדש

en: image
he: תמונה

en: Minutes
he: דקות

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Bold
he: מודגש

en: Copy
he: העתק

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Blocks
he: בלוקים

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Publish
he: פרסם

en: Redo
he: ביצוע מחדש

en: Italic
he: אלכסון

en: Editor
he: עורך

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Menu name
he: שם תפריט

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Plugin settings
he: הגדרות פלאגין

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Indent
he: הסט פנימה

en: Outdent
he: הסט החוצה

en: Unlink
he: הסרת קישור

en: No posts found.
he: לא נמצאו תכנים.

en: Loading
he: בטעינה

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Columns
he: עמודות

en: Sidebars
he: עמודות צד

en: Offset
he: היסט

en: Black
he: שחור

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Finish
he: סיום

en: Number of comments
he: מספר התגובות

en: Underline
he: קו תחתון

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Edit image
he: ערוך תמונה

en: Crop
he: חיתוך

en: Patterns
he: דפוסים

en: pixels
he: פיקסלים

en: Add Link
he: הוספת קישור

en: Comma
he: פסיק

en: Text settings
he: הגדרות טקסט

en: Move to trash
he: העברה לאשפה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Draft
he: טיוטה

en: Link settings
he: הגדרות קישור

en: Numbered list
he: רשימה ממוספרת

en: Not set
he: לא נקבע

en: Source language
he: שפת מקור

en: Media settings
he: הגדרות מדיה

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Align left
he: יישור לשמאל

en: Align center
he: יישור למרכז

en: Align right
he: יישור לימין

en: Justify
he: יישור לשני הצדדים

en: Font style
he: סגנון גופן

en: Search Terms
he: מונחים לחיפוש

en: Styles
he: סגנונות

en: Add a block
he: הוספת תיבה

en: Rotate
he: סיבוב

en: Saving
he: שומר

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Page break
he: מעבר עמוד

en: Edit media
he: עריכת מדיה

en: Remove block
he: הסרת הבלוק

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: One column
he: טור אחד

en: Wide
he: רחב

en: Edit Image
he: עריכת תמונה
