Gutenberg (3.0.4) - en to th translation catalogue (143 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Image size
th: ขนาดรูปภาพ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Pages
th: หน้า

en: Reset to defaults
th: กลับไปใช้ค่าเริ่มต้น

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Action
th: แอคชั่น

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Version
th: รุ่น

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Block settings
th: การตั้งค่าบล็อก

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Back
th: กลับ

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Time
th: เวลา

en: Add
th: เพิ่ม

en: Menu
th: เมนู

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Upload
th: อัพโหลด

en: blog
th: บล็อก

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Add block
th: เพิ่มบล็อค

en: Logo
th: โลโก้

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Selected
th: ถูกเลือก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Media
th: สื่อ

en: Month
th: เดือน

en: Details
th: รายละเอียด

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: Mobile
th: มือถือ

en: Code
th: รหัส

en: General
th: ทั่วไป

en: Day
th: วัน

en: Table
th: ตาราง

en: May
th: พ.ค.

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Navigation
th: นำทาง

en: Color
th: สี

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Order
th: เรียงตาม

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Close
th: ปิด

en: block
th: บล็อค

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Delete menu
th: ลบเมนู

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: Video
th: วีดีโอ

en: Superscript
th: ตัวยก

en: Link color
th: สีของลิงก์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Menu settings
th: ตั้งค่าเมนู

en: image
th: รูปภาพ

en: Select
th: เลือก

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Copy
th: คัดลอก

en: Blocks
th: บล็อค

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Editor
th: แก้ไข

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: Subscript
th: ตัวห้อย

en: Indent
th: ย่อหน้า

en: Outdent
th: เยื้อง

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Black
th: สีดำ

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: Number of comments
th: จำนวนความเห็น

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: Insert Image
th: แทรกรูปภาพ

en: pixels
th: พิกเซล

en: Add Link
th: เพิ่มลิงค์

en: Comma
th: จุลภาค

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Numbered list
th: รายการลำดับเลข

en: Not set
th: ไม่ได้ตั้งค่า

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Align left
th: จัดชิดซ้าย

en: Align center
th: จัดกึ่งกลาง

en: Align right
th: จัดชิดขวา

en: Justify
th: จัดชิดขอบ

en: Font style
th: รูปแบบตัวอักษร

en: Gradient
th: สีไล่เงา

en: Styles
th: ลักษณะ

en: Saving
th: บันทึก

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Decoration
th: การตกแต่ง

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: HTML element
th: อิลิเมนต์ HTML

en: Edit Image
th: แก้ไขภาพ
