Gutenberg (4.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Back
ar: رجوع

en: Insert
ar: أدرج

en: Update
ar: تحديث

en: Menu
ar: القائمة

en: Upload
ar: تحميل

en: Create
ar: إنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Nodes
ar: العقد

en: Advanced
ar: متقدم

en: Media
ar: وسائط

en: By
ar: بواسطة

en: Pattern
ar: نمط

en: Template
ar: القالب

en: Close
ar: إغلاق

en: Undo
ar: تراجع

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Select
ar: إختيار

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Plugins
ar: ملحقات (Plugins)

en: Plugin settings
ar: إعدادات الملحق (Plugin)

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Insert Image
ar: إدراج صورة

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: pixels
ar: بكسلات

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: Edit media
ar: تعديل الوسائط

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
