Gutenberg (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Image
hi: चित्र

en: Node
hi: नोड

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Nodes
hi: नोड्स

en: Button
hi: बटन

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Buttons
hi: बटन

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Insert Image
hi: चित्र डालें

en: Toolbar configuration
hi: टूलबार विन्यास

en: Edit Image
hi: संपादित छवि

en: Button group name
hi: बटन समूह का नाम

en: Button groups
hi: बटन समूहों

en: Button group
hi: बटन समूह
