Gutenberg (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Image
oc: Imatge

en: Node
oc: Nosèl

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Fields
oc: Camps

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Rows
oc: Rengadas

en: Buttons
oc: Botons

en: Loading
oc: En cors de cargament
