Gutenberg (8.x-1.12) - en to mr translation catalogue (99 entries)

en: photos
mr: छायाचित्रे

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Image size
mr: छायाचित्राचा आकार

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Pages
mr: पाने

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Private
mr: खाजगी

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Version
mr: आवृत्ती

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Back
mr: मागे

en: Outline
mr: रुपरेशा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Text Color
mr: अक्षरांचे रंग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: link
mr: शृंखला

en: Text
mr: अक्षर

en: Upload
mr: अपलोड

en: blog
mr: अनुदिनी

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Month
mr: महिना

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: General
mr: साधारण

en: Day
mr: दिवस

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Posts
mr: प्रकाशन

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
