Gutenberg (8.x-2.0-beta1) - en to te translation catalogue (85 entries)

en: photos
te: ఫొటోలు

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Private
te: వ్యక్తిగత

en: Group
te: సమూహం

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Public
te: బహిరంగ

en: Read more
te: పూర్తిగా చదవండి

en: feed
te: ఫీడ్

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Action
te: చర్య

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: Categories
te: వర్గాలు

en: File
te: ఫైల్

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Field
te: ఖాళీ

en: Outline
te: ఆకృతి

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Time
te: సమయం

en: Add
te: చేర్చు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Page
te: పేజీ

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Month
te: నెల

en: Code
te: కోడ్

en: General
te: సాధారణ

en: Day
te: రోజు

en: Table
te: పట్టిక

en: January
te: జనవరి

en: February
te: ఫిబ్రవరి

en: March
te: మార్చి

en: April
te: ఏప్రిల్

en: May
te: మే

en: June
te: జూన్

en: July
te: జూలై

en: August
te: ఆగష్టు

en: September
te: సెప్టెంబర్

en: October
te: అక్టోబర్

en: November
te: నవంబర్

en: December
te: డిసెంబర్

en: Color
te: రంగు

en: Install
te: స్థాపించు

en: Tools
te: పనిముట్లు

en: Order
te: క్రమం

en: Close
te: మూసివేయి

en: Avatar
te: అవతారం

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Permalink
te: స్థిరలంకె

en: Publish
te: ప్రచురించు

en: Subtitle
te: ఉపశీర్షిక

en: Skip
te: వదిలివేయి

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -

en: Button text
te: బొత్తపు పాఠ్యం

en: Comma
te: కామా

en: - All -
te: - అన్ని -

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి
