Gutenberg (8.x-2.10) - en to fi translation catalogue (313 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Pages
fi: Sivut

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Read more
fi: Lue lisää

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Version
fi: Versio

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: Block settings
fi: Lohkon asetukset

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Image settings
fi: Kuva-asetukset

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Default
fi: Oletus

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Update
fi: Päivitys

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Section
fi: Osio

en: Menu
fi: Valikko

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Add item
fi: Lisää kohta

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Upload
fi: Siirrä

en: blog
fi: blogi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Date Format
fi: Aikaformaatti

en: Create
fi: Luo

en: Include
fi: Sisällytä

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: No Title
fi: Ei otsikkoa

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Panels
fi: Paneelit

en: Area
fi: Alue

en: Block
fi: Lohko

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Site
fi: Sivusto

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Selected
fi: Valittu

en: Custom
fi: Oma

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Term
fi: Termi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Gallery
fi: Galleria

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Normal
fi: Normaali

en: Gallery settings
fi: Gallerian asetukset

en: Nodes
fi: Solmut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: download
fi: lataa

en: Month
fi: Kuukausi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: Terms
fi: Termit

en: Code
fi: Koodi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Border
fi: Raja

en: Day
fi: Päivä

en: Table
fi: Taulukko

en: List view
fi: Listanäkymä

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Base
fi: Ydin

en: Align
fi: Tasaa

en: Loop
fi: Kierros

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Padding
fi: Täyte

en: Square
fi: Neliö

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: List View
fi: Listanäkymä

en: Does Not Contain
fi: Ei sisällä

en: Tools
fi: Työkalut

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Order
fi: Järjestys

en: Untitled
fi: Otsikoton

en: Uncategorized
fi: Katogorisoimattomat

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Close
fi: Sulje

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Additional
fi: Lisäarvot

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Root
fi: Päätaso

en: block
fi: lohko

en: English
fi: englanti

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Undo
fi: Kumoa

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Replace
fi: Korvaa

en: Delete menu
fi: Poista valikko

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Link label
fi: Linkin otsikko

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Immediately
fi: Heti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Hours
fi: Tunnit

en: Convert
fi: Käännä

en: Categories settings
fi: Kategorioiden asetukset

en: RSS settings
fi: RSS asetukset

en: Superscript
fi: Yläindeksi

en: Installed
fi: Asennettu

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Duplicate
fi: Monista

en: Standard
fi: Standardi

en: Templates
fi: Mallinteet

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: New
fi: Uusi

en: image
fi: kuva

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Copy
fi: Kopioi

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: Publish
fi: Julkaise

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Redo
fi: Toista

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Editor
fi: Editori

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Menu name
fi: Valikon nimi

en: Plugin settings
fi: Lisäosan asetukset

en: Subscript
fi: Alaindeksi

en: Indent
fi: Suurenna sisennystä

en: Outdent
fi: Pienennä sisennystä

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Uppercase
fi: Muunna isoiksi kirjaimiksi

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Overlay
fi: Päällys

en: Skip
fi: Ohita

en: Loading
fi: Ladataan

en: Blockquote
fi: Kappalelainaus

en: Term description.
fi: Termin kuvaus.

en: Unordered
fi: Järjestämätön

en: Ordered
fi: Järjestetty

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Columns
fi: Palstat

en: Sidebars
fi: Sivupalkit

en: Black
fi: Musta

en: Page Link
fi: Sivulinkki

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: Finish
fi: Valmis

en: Number of comments
fi: Kommenttien määrä

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Font family
fi: Kirjasintyyppi

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Crop
fi: Rajaa

en: Insert Image
fi: Lisää kuva

en: Patterns
fi: Sisältöpolut

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: pixels
fi: pikseliä

en: Add title
fi: Lisää otsikko

en: Widgets
fi: Widgetit

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: Tagline
fi: Iskulause

en: Column settings
fi: Palstan asetukset

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Light
fi: Vaalea

en: Cover
fi: Kansi

en: Comma
fi: Pilkku

en: Text settings
fi: Tekstiasetukset

en: Chat
fi: Pikaviestin

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: AM
fi: a.p.

en: PM
fi: i.p.

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Add new category
fi: Lisää uusi luokka

en: Link settings
fi: Linkkiasetukset

en: Numbered list
fi: Numeroitu lista

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Media settings
fi: Media-asetukset

en: Providers
fi: Tarjoajat

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Lowercase
fi: Muunna pieniksi kirjaimiksi

en: Align left
fi: Tasaa vasen reuna

en: Align center
fi: Keskitä

en: Align right
fi: Tasaa oikea reuna

en: Justify
fi: Tasaa molemmat reunat

en: Font style
fi: Fonttityyli

en: Search Terms
fi: Hakusanat

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Gradient
fi: Gradientti

en: Styles
fi: Tyylit

en: Rotate
fi: Kieritä

en: Add Template
fi: Lisää template

en: Saving
fi: Tallennus

en: Search block
fi: Hakulohko

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Page break
fi: Sivunvaihto

en: Edit media
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Remove block
fi: Poista lohko

en: Classic
fi: Klassinen

en: Decoration
fi: Koristelu

en: Capitalize
fi: Muunna isoiksi alkukirjaimiksi

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Add Media
fi: Lisää mediasisältöä

en: View mode
fi: Näyttötila

en: HTML anchor
fi: HTML ankkuri

en: HTML element
fi: HTML-elementti

en: Master
fi: Isäntä

en: Column count
fi: Sarakkeiden määrä

en: Wide
fi: Leveä

en: Simple text
fi: Yksinkertainen teksti

en: Change Date
fi: Muutospäivämäärä

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Loading…
fi: Lataa...

en: Maximum width of media embed
fi: Mediaupotuksen maksimileveys

en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Drupal Blocks
fi: Drupal-lohkot

en: Gutenberg experience
fi: Gutenberg-kokemus

en: Enable Gutenberg experience
fi: Ota käyttöön Gutenberg-kokemus

en: Gutenberg settings
fi: Gutenbergin asetukset

en: Gutenberg plugin settings
fi: Gutenbergin lisäosien asetukset

en: Gutenberg Editor
fi: Gutenberg-muokkain

en: Add text or type / to add content
fi: Syötä tekstiä tai kirjoita / lisätäksesi sisältöä

en: Delete reusable block
fi: Poista uudelleenkäytettävä lohko

en: Reusable block
fi: Uudelleenkäytettävä lohko
