Gutenberg (8.x-2.10) - en to jv translation catalogue (148 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Image size
jv: Ukuran gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Pages
jv: Kācā

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Read more
jv: Candhaké

en: More
jv: Lengkapé

en: Action
jv: Aksi

en: Tags
jv: Tautan

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Categories
jv: Kategori

en: Version
jv: Versi

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Time
jv: Wektu

en: Add
jv: Tambah

en: Add item
jv: Tambahana item

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Upload
jv: Unggah

en: User
jv: Panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: Create
jv: Gawé

en: Include
jv: Klebu

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Block
jv: Blok

en: Add block
jv: Tambah blok

en: Page
jv: Kācā

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Selected
jv: Kepilih

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Comment
jv: Komèntar

en: Published
jv: Dipacak

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Heading
jv: Irahan

en: Nodes
jv: Node

en: Advanced
jv: Mahir

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Medium
jv: Sedheng

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: General
jv: Umum

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Color
jv: Kelir

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Install
jv: Dipasang

en: List View
jv: Daftar view

en: Does Not Contain
jv: Ora ngandhut

en: Order
jv: Urutan

en: English
jv: Basa Inggris

en: Undo
jv: Baléknā

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Delete menu
jv: Busak menu

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Period
jv: Periode

en: Posts
jv: Kiriman

en: Empty
jv: Kosong

en: Log out
jv: Metu log

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Installed
jv: Dipasang

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Standard
jv: Standar

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: image
jv: gambar

en: Examples
jv: Contoné

en: Blocks
jv: Blok

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Overlay
jv: Ngambang

en: Loading
jv: Ngemot

en: Number of comments
jv: Jumlah komèntar

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: pixels
jv: piksel

en: Comma
jv: Koma

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Rotate
jv: Diputer

en: Search block
jv: Blok panggolèkan

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML
