Gutenberg (8.x-2.10) - en to nn translation catalogue (103 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Image size
nn: Biletstørrelse

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Pages
nn: Sider

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Read more
nn: Les meir

en: More
nn: Meir

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Version
nn: Versjon

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Insert
nn: Set inn

en: Update
nn: Oppdater

en: Time
nn: Tid

en: Upload
nn: Last opp

en: blog
nn: blogg

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: Block
nn: Blokk

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Selected
nn: Valgt

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Contains
nn: Inneheld

en: Month
nn: Månad

en: Details
nn: Detaljar

en: Terms
nn: Termar

en: Code
nn: Kode

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Install
nn: Installer

en: Does Not Contain
nn: Ikkje inneheld

en: Filters
nn: Filter

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: English
nn: Engelsk

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Posts
nn: Innlegg

en: Empty
nn: Tom

en: Log out
nn: Logg ut

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Menu settings
nn: Menyval

en: image
nn: bilete

en: Apply
nn: Bruk

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Choose
nn: Vel

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Link settings
nn: Lenkeinnstillingar

en: - All -
nn: - Alle -
