Gutenberg (8.x-2.12) - en to gu translation catalogue (112 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Image size
gu: છબીનું માપ

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Reset to defaults
gu: ફરીથી મૂળ સ્વરૂપ મા લાવો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Private
gu: ખાનગી

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Public
gu: જાહેર

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: More
gu: વધુ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Block settings
gu: બ્લોક સેટિંગ્સ

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Text
gu: લખાણ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Create
gu: બનાવો

en: Exclude
gu: બાકાત

en: Horizontal
gu: આડું

en: Vertical
gu: ઊભું

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Area
gu: વિસ્તાર

en: Bottom
gu: નીચે

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Site
gu: સાઇટ

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Month
gu: મહિનો

en: Details
gu: વિગતો

en: General
gu: સામાન્ય

en: Day
gu: દિવસ

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Text color
gu: લખાણ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Uninstall
gu: દૂર કરો

en: List View
gu: સૂચિ દ્રશ્ય

en: Tools
gu: સાધનો

en: Close
gu: બંધ

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: Search results
gu: પરિણામો શોધો

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: Menu name
gu: મેન્યુ નામ

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: Number of comments
gu: ટિપ્પણીઓની સંખ્યા

en: About
gu: વિશે

en: Insert Image
gu: છબી ઉમેરો

en: Add Link
gu: કડી ઉમેરો

en: Comma
gu: અલ્પવિરામ

en: Numbered list
gu: ક્રમાંકિત સૂચી

en: Align left
gu: ડાબી બાજુ ગોઠવો

en: Align center
gu: મધ્યમાં ગોઠવો

en: Align right
gu: જમણી બાજુ ગોઠવો

en: Font style
gu: લખાણ શૈલી

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો

en: Edit Image
gu: છબી સંપાદિત કરો
