Gutenberg (8.x-2.12) - en to ps translation catalogue (132 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Public
ps: ټوليز

en: Read more
ps: نور ولولی

en: More
ps: نور

en: Tags
ps: بچوي

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Time
ps: وخت

en: Add
ps: زیاتول

en: URL
ps: پته (URL)

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: Upload
ps: پورته کول

en: User
ps: غړی

en: Vertical
ps: نېغ

en: All
ps: ټول

en: Year
ps: کال

en: Area
ps: ځای

en: Block
ps: غونډ

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Selected
ps: غوره شوي

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Visibility
ps: لیدوړتیا

en: Comment
ps: تبصره

en: OK
ps: سمه ده

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Medium
ps: منځنى

en: Media
ps: رسنۍ

en: Month
ps: میاشت

en: Details
ps: سپړنې

en: General
ps: ټوليز

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: January
ps: جنوري

en: February
ps: فبروري

en: March
ps: مارچ

en: April
ps: اپریل

en: May
ps: مې

en: June
ps: جون

en: July
ps: جولای

en: August
ps: اګست

en: September
ps: سپتمبر

en: October
ps: اکتوبر

en: November
ps: نوومبر

en: December
ps: دسمبر

en: Align
ps: پرليكول

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Text color
ps: متن رنګ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Color
ps: رنګ

en: Appearance
ps: ښكاره

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Install
ps: لګول

en: Tools
ps: توكي

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Order
ps: اوډون

en: Uncategorized
ps: پرته د ټولي

en: Close
ps: تړل

en: English
ps: انګرېزي

en: Undo
ps: ناکړ

en: Search results
ps: پایلې پلټون

en: Posts
ps: ليکنې

en: Empty
ps: تش

en: Log out
ps: وتون

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Superscript
ps: جګ ليک

en: Installed
ps: لګول شوي

en: Link color
ps: تړونی رنګ

en: Standard
ps: معياري

en: New
ps: نوی

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Bold
ps: زغرد

en: Copy
ps: کاپي

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Redo
ps: بياكړ

en: Italic
ps: رېوند

en: Subscript
ps: ټيټ ليک

en: Blockquote
ps: وينالېږد

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: Columns
ps: ستنې

en: Underline
ps: كرښن

en: About
ps: په اړه

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Crop
ps: سكڼل

en: Insert Image
ps: انځور دننه کړی

en: Add Link
ps: تړونی زیاتول

en: Link settings
ps: تړونی امستنې

en: Numbered list
ps: شمېريال لړ

en: Align left
ps: کیڼ پرلیکون

en: Align center
ps: منځ پرليکون

en: Align right
ps: ښی پرلیکون

en: Justify
ps: برابر

en: Styles
ps: ډولونه

en: Saving
ps: خوندي کوي

en: Simple text
ps: ساده متن

en: Edit Image
ps: انځور سمون
