Gutenberg (8.x-2.12) - en to sv translation catalogue (294 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Pages
sv: Sidor

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Private
sv: Privat

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Read more
sv: Läs mer

en: More
sv: Mer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Categories
sv: Kategorier

en: File
sv: Fil

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: Block settings
sv: Blockinställningar

en: Quote
sv: Citera

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Image settings
sv: Bildinställningar

en: Text Color
sv: Textfärg

en: Default
sv: Förvald

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Insert
sv: Infoga

en: Update
sv: Uppdatera

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Time
sv: Tid

en: Add
sv: Lägg till

en: Audio
sv: Ljud

en: Dimensions
sv: Mått

en: Section
sv: Sektion

en: Menu
sv: Meny

en: Add item
sv: Lägg till post

en: Display Settings
sv: Inställningar för visning

en: Theme
sv: Tema

en: Upload
sv: Ladda upp

en: blog
sv: blogg

en: User
sv: Användare

en: Options
sv: Alternativ

en: Contact
sv: Kontakt

en: Create
sv: Skapa

en: Include
sv: Inkludera

en: Exclude
sv: Uteslut

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: No Title
sv: Ingen titel

en: All
sv: Alla

en: Year
sv: År

en: Area
sv: Område

en: Add block
sv: Lägg till block

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Logo
sv: Logotyp

en: Site
sv: Webbplats

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Selected
sv: Vald

en: Custom
sv: Anpassad

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Comment
sv: Kommentar

en: Contains
sv: Innehåller

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Gallery settings
sv: Inställningar för galleri

en: Nodes
sv: Noder

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Medium
sv: Mellan

en: download
sv: ladda ned

en: Month
sv: Månad

en: Details
sv: Detaljer

en: Current
sv: Nuvarande

en: Terms
sv: Termer

en: Code
sv: Kod

en: By
sv: Av

en: General
sv: Allmän

en: Day
sv: Dag

en: Table
sv: Tabell

en: List view
sv: Listvy

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Align
sv: Justera

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Navigation
sv: Navigering

en: Color
sv: Färg

en: Appearance
sv: Utseende

en: Square
sv: Ruta

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: List View
sv: Listvy

en: Does Not Contain
sv: Innehåller inte

en: Tools
sv: Verktyg

en: Filters
sv: Filter

en: Order
sv: Ordning

en: Untitled
sv: Titellös

en: Uncategorized
sv: Ej kategoriserad

en: Template
sv: Mall

en: Close
sv: Stäng

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Additional
sv: Kompletterande

en: Root
sv: Rot

en: English
sv: Engelska

en: Clear
sv: Rensa

en: Undo
sv: Ångra

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Replace
sv: Ersätt

en: Delete menu
sv: Radera meny

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Posts
sv: Inlägg

en: Link label
sv: Länkens etikett

en: Empty
sv: Töm

en: Log out
sv: Logga ut

en: Immediately
sv: Direkt

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Hours
sv: Timmar

en: White
sv: Vit

en: Convert
sv: Konvertera

en: Categories settings
sv: Inställningar för kategorier

en: RSS settings
sv: Inställningar för RSS

en: Superscript
sv: Upphöjd

en: Installed
sv: Installerad

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Templates
sv: Mallar

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: Document
sv: Dokument

en: New
sv: Ny

en: image
sv: bild

en: Minutes
sv: Minuter

en: Keyboard shortcuts
sv: Kortkommandon

en: Image dimensions
sv: Mått på bild

en: Percentage (%)
sv: Procent (%)

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Examples
sv: Exempel

en: Bold
sv: Fet

en: Copy
sv: Kopiera

en: Plugins
sv: Insticksprogram

en: Blocks
sv: Block

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: Publish
sv: Publicera

en: Redo
sv: Upprepa

en: Italic
sv: Kursiv

en: Editor
sv: Redaktör

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Menu name
sv: Menynamn

en: Plugin settings
sv: Inställningar för insticksprogram

en: Subscript
sv: Nedsänkt

en: Indent
sv: Indentera

en: Outdent
sv: Minska indrag

en: Unlink
sv: Ta bort länk

en: Order by
sv: Sortera på

en: Uppercase
sv: Versaler

en: Auto
sv: Automatiskt

en: No posts found.
sv: Inga inlägg tillgängliga.

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Overlay
sv: Lager

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Loading
sv: Laddar

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Columns
sv: Kolumner

en: Offset
sv: Kompensera

en: Black
sv: Svart

en: Page Link
sv: Länk till sida

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: import
sv: importera

en: Finish
sv: Slutför

en: Number of comments
sv: Antal kommentarer

en: Underline
sv: Understruken

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: About
sv: Om

en: Block Settings
sv: Blockinställningar

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Choose
sv: Välj

en: Angle
sv: Vinkel

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Crop
sv: Beskär

en: Insert Image
sv: Infoga bild

en: Landscape
sv: Liggande

en: Portrait
sv: Stående

en: No comments
sv: Inga kommentarer

en: Patterns
sv: Mönster

en: Button text
sv: Knapptext

en: pixels
sv: pixlar

en: Video settings
sv: Inställningar för video

en: An unknown error occurred.
sv: Ett okänt fel inträffade.

en: Format settings
sv: Formatinställningar

en: Column settings
sv: Kolumninställningar

en: Add Link
sv: Lägg till länk

en: Light
sv: Ljust

en: Cover
sv: Täcka

en: Comma
sv: Komma

en: Display author name
sv: Visa författarens namn

en: Text settings
sv: Textinställningar

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Link title
sv: Titel för länk

en: AM
sv: FM

en: PM
sv: EM

en: Draft
sv: Utkast

en: Only
sv: Endast

en: Link settings
sv: Inställningar för länk

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Not set
sv: Ej inställd

en: Parent Term
sv: Ovanliggande term

en: post
sv: skicka

en: Source language
sv: Källspråk

en: Media settings
sv: Inställningar för media

en: Providers
sv: Leverantörer

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Lowercase
sv: Gemener

en: Align left
sv: Vänsterjustera

en: Align center
sv: Centrera

en: Align right
sv: Högerjustera

en: Justify
sv: Justera

en: Font style
sv: Fontstil

en: Search Terms
sv: Söktermer

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Link to
sv: Länka till

en: Default Style
sv: Standardstil

en: Rotate
sv: Rotera

en: Saving
sv: Sparar

en: Search block
sv: Sökblock

en: Formatter settings
sv: Inställningar för formaterare

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Page break
sv: Sidbrytning

en: Edit media
sv: Redigera media

en: Remove block
sv: Ta bort block

en: Image alignment
sv: Position av bild

en: Rounded Corners
sv: Rundade hörn

en: Media Library
sv: Mediabibliotek

en: Reusable
sv: Återanvändbar

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Chapters
sv: Kapitel

en: HTML element
sv: HTML-element

en: Uninstalled
sv: Avinstallerad

en: Headings
sv: Rubriker

en: Wide
sv: Bred

en: Simple text
sv: Enkel text

en: Insert link
sv: Infoga länk

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Responsive
sv: Följsam

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Loading…
sv: Laddar...

en: Get started
sv: Kom igång

en: Navigation settings
sv: Inställningar för navigering

en: Edit Image
sv: Redigera bild

en: Media library
sv: Mediabibliotek
