Gutenberg (8.x-2.2) - en to ka translation catalogue (114 entries)

en: photos
ka: ფოტოები

en: Home
ka: მთავარი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Image size
ka: სურათის ზომა

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Pages
ka: გვერდები

en: title
ka: სათაური

en: Status
ka: სტატუსი

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Content
ka: კონტენტი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: List
ka: სია

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Public
ka: საჯარო

en: Read more
ka: დაწვრილებით

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Tags
ka: ტეგები

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Version
ka: ვერსია

en: File
ka: ფაილი

en: Tag
ka: ტეგი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: Link
ka: ბმული

en: Image
ka: სურათი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Import
ka: იმპორტი

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Field
ka: ველი

en: Help
ka: დახმარება

en: Image settings
ka: სურათის პარამეტრები

en: Update
ka: განახლება

en: Top
ka: ზედა

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Time
ka: დრო

en: link
ka: ბმული

en: Menu
ka: მენიუ

en: Text
ka: ტექსტი

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Create
ka: შექმნა

en: Separator
ka: გამყოფი

en: All
ka: ყველა

en: Year
ka: წელი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Add block
ka: ბლოკის დამატება

en: Page
ka: გვერდი

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Site
ka: საიტი

en: Left sidebar
ka: მარცხენა სვეტი

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Medium
ka: საშუალო

en: Media
ka: მედია

en: Month
ka: თვე

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Desc
ka: აღწერა

en: Code
ka: კოდი

en: General
ka: ზოგადი

en: Day
ka: დღე

en: Table
ka: ცხრილი

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Install
ka: დაყენება

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: text
ka: ტექსტი

en: menu
ka: მენიუ

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Posts
ka: პოსტები

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: image
ka: სურათი

en: Plugins
ka: ჩანართები

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: Italic
ka: დახრილი

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Menu name
ka: მენიუს სახელი

en: - All -
ka: - ყველა -
