Gutenberg (8.x-2.2) - en to os translation catalogue (41 entries)

en: photos
os: нывтӕ

en: Home
os: Cæйраг

en: Title
os: Сæр

en: Body
os: Мидис

en: Next
os: Дарддæр

en: Pages
os: Фæрстæ

en: Status
os: Статус

en: Content
os: Мидис

en: Group
os: Къорд

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: List
os: Номхыгъд

en: Cancel
os: Аппар

en: Remove
os: Схаф

en: Description
os: Афыст

en: Action
os: Архайд

en: Tags
os: Тегтæ

en: Taxonomy
os: Таксономи

en: Categories
os: Категоритæ

en: Version
os: Верси

en: File
os: Файл

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: None
os: Нæйы

en: Display settings
os: Æвдысты амонæнтæ

en: Image
os: Сурæт

en: Category
os: Категори

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Import
os: Импорт

en: Export
os: Экспорт

en: Field
os: Быдыр

en: Outline
os: Сæргæндтæ

en: Preview
os: Развæлгъау фенд

en: Save
os: Ныффысс

en: Help
os: Æмбарынгæнæн

en: Default
os: Æнæивд

en: Update
os: Сног кæн

en: Time
os: Афон
