Gutenberg (8.x-2.3) - en to el translation catalogue (233 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Public
el: Δημόσιες

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Version
el: Έκδοση

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Back
el: Πίσω

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Menu
el: Μενού

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Upload
el: Αποστολή

en: blog
el: ιστολόγιο

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Create
el: Δημιουργία

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: All
el: Όλες

en: Year
el: Έτος

en: Block
el: Μπλοκ

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Term
el: Όρος

en: Contains
el: Περιέχει

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Normal
el: Κανονικό

en: OK
el: ΟΚ

en: Gallery settings
el: Ρυθμίσεις γκαλερί

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: By
el: Από

en: General
el: Γενικά

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: List view
el: Εμφάνιση λίστας

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: List View
el: Προβολή Λίστας

en: Does Not Contain
el: Δεν Περιέχει

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Root
el: Ρίζα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Delete menu
el: Διαγραφή μενού

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Empty
el: Κενό

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: White
el: Λευκό

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Standard
el: Βασικό

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: New
el: Δημιουργία

en: image
el: εικόνα

en: Percentage (%)
el: Ποσοστό (%)

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Overlay
el: Υπέρθεση

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Shadow
el: Σκιά

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Black
el: Μαύρο

en: Number of comments
el: Αριθμός σχολίων

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Crop
el: Περικοπή

en: Insert Image
el: Εισαγωγή εικόνας

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης

en: Add Link
el: Προσθήκη Link

en: Comma
el: Κόμμα

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: AM
el: ΠΜ

en: PM
el: ΜΜ

en: Only
el: Μόνο

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Source language
el: Γλώσσα προέλευσης

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Styles
el: Στυλ

en: Link to
el: Σύνδεσμος σε

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Saving
el: Αποθήκευση

en: Search block
el: Μπλοκ αναζήτησης

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: HTML element
el: Στοιχείο HTML

en: Wide
el: Πλατύ

en: Edit Image
el: Επεξεργασία εικόνας
