Gutenberg (8.x-2.5) - en to am translation catalogue (76 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Image size
am: የምስል መጠን

en: Next
am: ቀጣይ

en: Pages
am: ገፆች

en: Reset to defaults
am: ወደ ነባሪዎች መልስ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Version
am: ሥሪት

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Block settings
am: የጥምር ቅንብሮች

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Time
am: ሰዓት

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Add item
am: ዓይነት ጨምር

en: Text
am: ጽሁፍ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Block
am: ጥምር

en: Add block
am: ጥምር ጨምር

en: Page
am: ገጽ

en: Logo
am: አርማ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Custom
am: ብጁ

en: Published
am: የታተመ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Code
am: ኮድ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Color
am: ቀለም

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: block
am: ጥምር

en: English
am: እግሊዝኛ

en: Clear
am: አጥራ

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: Log out
am: ውጣ

en: Link color
am: የአገናኝ ቀለም

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Publish
am: አትም

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት

en: Menu name
am: የምናሌው ስም

en: Chat
am: ተወያይ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
