Gutenberg (8.x-2.8) - en to ro translation catalogue (220 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: More
ro: Mai multe

en: Tags
ro: Etichete

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Categories
ro: Categorii

en: Version
ro: Versiune

en: File
ro: Fișier

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: Block settings
ro: Setările blocului

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Image settings
ro: Setări pentru imagine

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Insert
ro: Inserare

en: Update
ro: Actualizare

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Menu
ro: Meniu

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Display Settings
ro: Setările afișării

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Create
ro: Crează

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: No Title
ro: Fără Titlu

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Area
ro: Zonă

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Site
ro: Sit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Selected
ro: Selectat

en: Custom
ro: Personalizat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Term
ro: Termen

en: Contains
ro: Conține

en: Gallery settings
ro: Setări Galerie

en: Nodes
ro: Noduri

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Medium
ro: Mediu

en: Month
ro: Lună

en: Details
ro: Detalii

en: Current
ro: Actual

en: Code
ro: Cod

en: By
ro: De

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Align
ro: Aliniere

en: Loop
ro: Buclă

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Navigation
ro: Navigator

en: Color
ro: Culoare

en: Appearance
ro: Aspect

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Install
ro: Instalare

en: List View
ro: Vizualizare tip listă

en: Does Not Contain
ro: Nu conţine

en: Tools
ro: Instrumente

en: Filters
ro: Filtre

en: Order
ro: Comandă

en: Untitled
ro: Nedenumit

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Template
ro: Șablon

en: Close
ro: Închideți

en: Original
ro: Originală

en: Notifications
ro: Notificări

en: Additional
ro: Adițional

en: Root
ro: Rădăcină

en: block
ro: bloc

en: English
ro: Engleză

en: Clear
ro: Elimină

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Delete menu
ro: Şterge meniu

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Posts
ro: Articole

en: Link label
ro: Legătură etichetă

en: Empty
ro: Gol

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Convert
ro: Convertire

en: Superscript
ro: Exponent

en: Installed
ro: Instalat

en: Link color
ro: Culoare link

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Templates
ro: Şabloane

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: New
ro: Nou

en: image
ro: imagine

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături tastatură

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Examples
ro: Exemple

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Copy
ro: Copiază

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Publish
ro: Publică

en: Redo
ro: Refacere

en: Italic
ro: Cursiv

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Plugin settings
ro: Setările plugin-ului

en: Subscript
ro: Indice

en: Indent
ro: Indentare

en: Outdent
ro: Indentare exterioara

en: Unlink
ro: Înlăturați legătura

en: Skip
ro: Sari peste

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Blockquote
ro: Citat

en: Shadow
ro: Umbră

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Columns
ro: Coloane

en: Offset
ro: Decalaj

en: Black
ro: Negru

en: Number of comments
ro: Număr de comentarii

en: Underline
ro: Subliniat

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Crop
ro: Tăiere

en: Insert Image
ro: Inserează Imagine

en: pixels
ro: pixeli

en: Add Link
ro: Adaugă legătură

en: Comma
ro: virgulă

en: Text settings
ro: Setări text

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Draft
ro: Proiect

en: Only
ro: Doar

en: Link settings
ro: Setările legăturii

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Not set
ro: Nu este setat

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Media settings
ro: Setări media

en: Align left
ro: Aliniere la stânga

en: Align center
ro: Aliniere la centru

en: Align right
ro: Aliniere la dreapta

en: Justify
ro: Uniformizat

en: Font style
ro: Stil font

en: Styles
ro: Stiluri

en: Add a block
ro: Adaugă un bloc

en: Rotate
ro: Rotire

en: Saving
ro: Se salvează

en: Search block
ro: Bloc Căutare

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Label text
ro: Text etichetă

en: Remove block
ro: Eliminați blocul

en: Reusable
ro: Reutilizabil

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: HTML element
ro: Element HTML

en: Wide
ro: Larg

en: Simple text
ro: Text unic

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Loading…
ro: Se încarcă...

en: Edit Image
ro: Editează imagine
