Gutenberg (8.x-2.8) - en to sr translation catalogue (57 entries)

en: Home
sr: Почетна

en: Title
sr: Наслов

en: Image size
sr: Величина слике

en: Next
sr: Следећи

en: Status
sr: Статус

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Content
sr: Садржај

en: Type
sr: Tип

en: Author
sr: Аутор

en: List
sr: Листа

en: Cancel
sr: Поништи

en: Remove
sr: Уклони

en: Description
sr: Опис

en: Public
sr: Јавно

en: More
sr: Више

en: Categories
sr: Категорије

en: Edit
sr: Измени

en: Date
sr: Датум

en: Size
sr: Величина

en: Search
sr: Претрага

en: Block settings
sr: Подешавања Блока

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Import
sr: Увоз

en: Export
sr: Извоз

en: Label
sr: Ознака

en: Preview
sr: Преглед пре слања.

en: Save
sr: Сачувај

en: Default
sr: Подразумевано

en: Update
sr: Ажурирање

en: Time
sr: Време

en: Menu
sr: Мени

en: Text
sr: Текст

en: Theme
sr: Тема

en: User
sr: Корисник

en: Year
sr: Година

en: Block
sr: Блок

en: Logo
sr: Лого

en: Footer
sr: Подножје

en: Comment
sr: Коментар

en: Thumbnail
sr: Умањени приказ

en: Month
sr: Месец

en: Code
sr: Кôд

en: Day
sr: Дан

en: Text color
sr: Боја текста

en: Color
sr: Боја

en: Anonymous
sr: Анонимни

en: Order
sr: Редослед

en: Template
sr: Шаблон

en: English
sr: енглески

en: Log out
sr: Одјави се

en: Link color
sr: Боја линкова

en: Templates
sr: Шаблони

en: Menu name
sr: Назив менија

en: Draft
sr: Предлог

en: View mode
sr: Врста приказа

en: Wide
sr: Широко
