Gutenberg Bootstrap Blocks (1.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Container
fr: Conteneur

en: Requirements
fr: Exigences

en: About
fr: À propos

en: Column
fr: Colonne

en: Row
fr: Ligne

en: Column offset
fr: Décalage de colonne
