Gutenberg Bootstrap Blocks (1.0.0-rc2) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Container
ru: Контейнер

en: Requirements
ru: Требования

en: About
ru: Информация

en: Column
ru: Колонка

en: Row
ru: Строка
