Gutenberg Bootstrap Blocks (1.0.0-rc2) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Container
uk: Контейнер

en: Requirements
uk: Вимоги

en: About
uk: Про модуль

en: Column
uk: Колонка

en: Row
uk: Рядок
