Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Search
da: Søg

en: Settings
da: Indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Summary
da: Resumé

en: Large
da: Stor

en: Options
da: Valg

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: Table
da: Tabel

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Alert
da: Advarsel
