Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Search
hu: Keresés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Summary
hu: Összegzés

en: Large
hu: Nagy

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Table
hu: Táblázat

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Card
hu: Kártya

en: Alert
hu: Riasztás

en: Styling
hu: Stílus

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: Striped
hu: Csíkozott
