Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Large
nl: Groot

en: Layout
nl: Lay-out

en: Options
nl: Opties

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: Table
nl: Tabel

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: List Type
nl: Lijsttype

en: Card
nl: Kaart

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Alert
nl: Alarm

en: Styling
nl: Stijl

en: Striped
nl: Gestreept

en: Add caption
nl: Onderschrift toevoegen
