Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Search
pl: Szukaj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Large
pl: Duże

en: Layout
pl: Układ

en: Options
pl: Opcje

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Table
pl: Tabela

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Card
pl: Karta

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Styling
pl: Stylowanie
