Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Summary
tr: Özet

en: Large
tr: Büyük

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Options
tr: Seçenekler

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Table
tr: Tablo

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Card
tr: Kart

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Footer Settings
tr: Altbilgi Ayarlarını gizle.
