Gutenberg USWDS (1.1.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Summary
it: Sommario

en: Large
it: Grande

en: Options
it: Opzioni

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Table
it: Tabella

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Alert
it: Avviso
