Gutenberg USWDS (1.1.1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Settings
uk: Налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Summary
uk: Резюме

en: Large
uk: Велике

en: Layout
uk: Макет

en: Options
uk: Опції

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Table
uk: Таблиця

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: List Type
uk: Тип списку

en: Card
uk: Картка

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Alert
uk: Застереження

en: Styling
uk: Стиль відображення

en: Expand All
uk: Розгорнути всі

en: Collapse All
uk: Згорнути всі

en: Modal
uk: Модальне

en: Alert Type
uk: Тип попередження

en: Delete row
uk: Видалити рядок
