Gutenberg USWDS (1.1.2) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Settings
ro: Setări

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Summary
ro: Sumar

en: Large
ro: Mare

en: Layout
ro: Prezentare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Table
ro: Tabel

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Alert
ro: Alertă
