Harmonize - Preprocessing Suite (3.1.1) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: History
fr: Historique

en: Region
fr: Région

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Continue
fr: Continuer

en: Exclude
fr: Exclure

en: Done
fr: Terminé

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Fields
fr: Champs

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Result
fr: Résultat

en: Controls
fr: Contrôles

en: Entity
fr: Entité

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Form
fr: Formulaire

en: Add a field
fr: Ajouter un champ

en: Bundle
fr: Type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Clear History
fr: Vider l'historique

en: entity
fr: entité

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: entities
fr: entités

en: Deleted @label.
fr: @label supprimé.
