Harmonize - Preprocessing Suite (3.1.2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: History
it: Cronologia

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: Continue
it: Continua

en: Exclude
it: Escludi

en: Done
it: Fatto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Fields
it: Campi

en: Rules
it: Regole

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Result
it: Risultato

en: Controls
it: Controlli

en: Entity
it: Entità

en: Style
it: Stile

en: Styles
it: Stili

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
