Harmonize (4.0.0-rc0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: History
hi: इतिहास

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Menu
hi: सूची

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Example
hi: उदाहरण

en: Cache
hi: कैश

en: Rules
hi: नियम

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Result
hi: परिणाम

en: Entity
hi: इकाई

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Style
hi: अंदाज

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Bundle
hi: पोटली

en: Custom display settings
hi: कस्टम प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Label display for @title
hi: @title के लिए लेबल प्रदर्शन
