Harmonize - Advanced Preprocessing (4.0.0-rc0) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: History
ja: 履歴

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: Theme
ja: テーマ

en: Continue
ja: 継続

en: Exclude
ja: 除外

en: Done
ja: 完了

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: --
ja: -- カテゴリーを選択してください --

en: Variable name
ja: 変数名

en: Fields
ja: フィールド

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Example
ja: 例

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Rules
ja: ルール

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Result
ja: 結果

en: Entity
ja: エンティティ

en: Style
ja: スタイル

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Form
ja: フォーム

en: Bundle
ja: バンドル

en: Styles
ja: スタイル

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Custom display settings
ja: カスタムの表示設定

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Label display for @title
ja: @title のラベル表示

en: Region for @title
ja: @titleのリージョン

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
ja: まだフィールドが追加されていません。<a href=":link">フィールド管理</a>ページで新しいフィールドを追加することができます。

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
ja: %display_mode モードは現在カスタム表示設定を使用しています。<a href=":url">設定変更</a>が可能です。

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ja: 次の @display_context モードにカスタムの表示設定を使用
