Harmonize - Advanced Preprocessing (4.0.0-rc0) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: History
ro: Istoric

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Theme
ro: Temă

en: Continue
ro: Continuare

en: Done
ro: Gata

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Example
ro: Exemplu

en: Rules
ro: Reguli

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Result
ro: Rezultat

en: Entity
ro: Entitate

en: Style
ro: Stil

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Form
ro: Formular

en: Bundle
ro: Pachet

en: Styles
ro: Stiluri

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Custom display settings
ro: Opțiuni de particularizare afișare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Label display for @title
ro: Eticheta de afișare pentru @title

en: entities
ro: entități

en: Region for @title
ro: Regiune pentru @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
ro: Pentru moment nu există câmpuri dăugate. Puteți adăuga câmpuri noi pe pagina <a href=":link">Administrare câmpuri</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
ro: Modul %display_mode folosește setările de afișare personalizate. Ați putea dori să <a href=":url">le configurați</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ro: Utilizați setările de afișare personalizate pentru următoarele moduri @display_context
