Harmonize (4.1.0) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: History
fr: Historique

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Region
fr: Région

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Continue
fr: Continuer

en: Exclude
fr: Exclure

en: Done
fr: Terminé

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Variable name
fr: Nom de la variable

en: Fields
fr: Champs

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Example
fr: Exemple

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Result
fr: Résultat

en: Controls
fr: Contrôles

en: Entity
fr: Entité

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Form
fr: Formulaire

en: Add a field
fr: Ajouter un champ

en: Bundle
fr: Type

en: File Extension
fr: Extension de fichier

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Clear History
fr: Vider l'historique

en: Custom display settings
fr: Paramètres d'affichage personnalisés

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Label display for @title
fr: Libellé affiché pour @title

en: entity
fr: entité

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: entities
fr: entités

en: Region for @title
fr: Région pour @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
fr: Aucun champ n'a été ajouté. Vous pouvez ajouter de nouveaux champs sur la page <a href=":link">Gérer les champs</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
fr: Le mode %display_mode utilise désormais des paramètres d'affichages personnalisés. Vous pouvez <a href=":url">les configurer</a>.

en: Deleted @label.
fr: @label supprimé.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
fr: Utiliser des paramètres d'affichage personnalisés pour les modes @display_context suivants.
