Harmonize (4.1.0) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Parent
ru: Родитель

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: History
ru: История

en: Refresh
ru: Обновить

en: Region
ru: Область

en: Menu
ru: Меню

en: Theme
ru: Тема

en: Continue
ru: Продолжить

en: Exclude
ru: Исключить

en: Done
ru: Готово

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Variable name
ru: Имя переменной

en: Fields
ru: Поля

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Example
ru: Пример

en: Cache
ru: Кэш

en: Rules
ru: Правила

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Result
ru: Результат

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Entity
ru: Сущность

en: Content Bottom
ru: Контент Снизу

en: Style
ru: Стиль

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: Form
ru: Форма

en: Bundle
ru: Набор

en: Styles
ru: Стили

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Custom display settings
ru: Расширенные параметры отображения

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Label display for @title
ru: Отображаемая метка для @title

en: entity
ru: сущность

en: entities
ru: сущности

en: Region for @title
ru: @title: Область

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
ru: Поля ещё не созданы. Вы можете добавить новое поле на странице <a href=":link">Управление полями</a>

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
ru: Вид отображения %display_mode использует пользовательские настройки. Вы можете <a href=":url">настроить их</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ru: Использование собственных настроек отображения для следующих режимов @display_context
