Harmonize (4.1.2) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: History
id: Riwayat

en: Refresh
id: Segarkan

en: Region
id: Wilayah

en: Theme
id: Tema

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Done
id: Selesai

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Variable name
id: Nama variabel

en: Fields
id: Bidang isian

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Example
id: Contoh

en: Cache
id: Tembolokan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Result
id: Hasil

en: Entity
id: Entitas

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Style
id: Gaya

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Form
id: Formulir

en: Bundle
id: Bundel

en: Styles
id: Gaya

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Custom display settings
id: Pengaturan tampilan gubahan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Label display for @title
id: Tampilan nama untuk @title

en: Region for @title
id: Wilayah untuk @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
id: Belum ada bidang yang ditambahkan. Anda dapat menambahkan bidang baru pada halaman <a href=":link">Kelola bidang</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
id: Mode %display_mode sekarang menggunakan pengaturan tampilan kustom. Anda mungkin ingin <a href=":url">mengonfigurasinya</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
id: Gunakan pengaturan tampilan kustom untuk mode @display_context berikut ini
